درباره ما

معرفی رویش

_

مؤسسه مردم نهاد طلیعه رویش (پژوهشی،فرهنگی،اجتماعی)از سال 84 با دریافت مجوز فعالیت از استانداری تهران شروع بکار نموده و در اسفند ۸۵ باشماره ۲۰۸۷۰ به ثبت رسیده‌است. این مؤسسه در نظر دارد بر مبنای آموزه‌های دین اسلام و بر پایه انسان شناسی اسلامی با بهره‌گیری از مطالعات روانشناسی وعلوم تربیتی به نظام تعلیم و تربیت اسلامی در مقطع سنی3 تا 7 سال (دوران پیش از دبستان) و ۷ تا ۱۴ سال (دوره دبستان) دست یابد. رویش با تأکید بر اینکه تحقق این هدف را تکلیفی برخود فرض کرده، سعی دارد با همفکری و مشارکت بین اعضای خود، نظام تعلیم و تربیت بر پایه انسان شناسی اسلامی را در مدرسه‌ای الگو پیاده نماید تا بتواند از این طریق یافته‌های خویش را گسترش، و به سازمان‌های مربوطه ارائه دهد.

بخشی از برنامه‌های اجرا شده توسط مؤسسه

  1. انجام پژوهش در زمینه موضوعات مرتبط با تربیت اسلامی به منظور دستیابی به راهکارها و شیوه‌های کاربردی تربیتی از قبیل پروژه “نهادینه سازی حجاب به عنوان ارزشی مطلوب در دانش آموزان”،”آموزش نماز”،”تربیت دینی”،”نظام سازی”،”نقد اسناد”،”کلیات نظام الگو”،” رشد و آموزش خانواده”، “تربیت جسمی کودک سالم”، “گردآوری بالغ بر ۸۰۰ فعالیت و بازی هدفمند برای گروه سنی ۳ تا ۶ سال از بین بیش از ۵۰۰۰ بازی”
  2. طراحی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متناسب با دوره دوم و سوم رشد، پیرامون مسائل عبادی-اخلاقی مبتنی بر پژوهش نیاز سنجی، متناسب با شرایط سنی مخاطب، با ارائه نگرشی نو و جدید، از قبیل کارگاه آموزشی”قد قامت ادب”، “انسان شناسی”، “تفکر”،”ولایت”،” آرزوها”، ” مدیریت خود” و….
  3. طراحی و برگزاری کارگاه های بازی محور متناسب با دوره اول رشد از جمله “خانه مهربانی”، “روزهای رنگی”، “تلاوت طبیعت”، “آفتاب-مهتاب”، “من و احساسات طلایی”، “قصه های دیدنی”، “من میتوانم”، ” امروز با چی بازی کنم؟”، ” هر روز یه نقش تازه”، “حرف های جورواجور”، “کارگاههای مهارتی”
  4. طراحی و برگزاری اردوهای هدفمند با محوریت مباحث عقیدتی-فرهنگی از قبیل “اردوی جستجوگران”، “مسابقه چندگانه”، “اردوی انتظار” بالغ بر ۲۰ ساعت و ۱۵۰ نوجوان
  5. محفل خانواده برگزاری جلسات مشاوره، دوره های فرهنگی جهت تحکیم بنیان خانواده، آموزش مهارتهای زندگی، کارگاه‌های فرزندپروری برای دوره قبل از دبستان، برگزاری دوره راهمان، یک مهد با مدیریت مامان.
  6. تولیدات فرهنگی از قبیل انتشار کتاب “پیدای پنهان”،” CD با موضوع انتظار”،”بسته‌ی اعتکاف” برای نوجوانان و “بسته های هرجور دوست داری….بساز” برای سنین پیش از دبستان. طلیعه رویش در حال حاضر از طریق کانال راوان محصولات فرهنگی خود را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.
  7. ایجاد تعامل و ارتباط با سازمان‌های دولتی و غیردولتی اعم از مدارس، فرهنگسراها، کانونهای مساجد، ناحیه‌های بسیج و… جهت ترویج و اجرای الگوی انسان سازی در راستای تحقق تمدن اسلامی؛ از قبیل همکاری با “وزارت آموزش و پرورش”، “کانون مدارس اسلامی”، “خبرگزاری فارس”.